tel. (+48) 668 388 743

Domki Szumilas

Lokalizacja:
Lubiatowo
Data:
Marzec 2019
Rozmiar:
3 500 m2

Lokalizacja działki to maleńka nadmorska wieś między Dębkami a Łebą. Niedaleko sosnowego lasu przepełnionego wrzosami i grzybami. Znajduje się tu jedna z piękniejszych plaż o szerokiej linii brzegowej i delikatnym pudrowym piasku.

Duży, otwarty teren na którym znajduje się 6 jednakowych drewnianych domków został zaprojektowany w taki sposób, aby nawiązywał do nadmorskiego klimatu. Panuje tu niezwykły spokój, słychać jedynie szum traw powiewających na wietrze. Każdy z przynależnych do domku tarasów został obsadzony wysokimi trawami ozdobnymi i bujnymi bylinami aby zapewnić odrobinę prywatności.

Piękno nadmorskiej fauny

Posadzone zostały tu oprócz typowo nadmorskiej roślinności jak rokitnik (Hippophae rhamnoides), czy róża pomarszczona (Rosa rugosa) również rośliny użytkowe jak np. smaczny i zdrowy szczypiorek (Allium schoenoprasum). Zależało nam aby połączyć piękno nadmorskiej fauny z funkcjonalnością i dostępnością natury dla gości. Ważne również były dla nas powiązania widokowe, szczególnie te dalekie na las.

Strefy ogrodowe

Na terenie dominuje strefa wypoczynkowa. Ma na wpływ lokalizacja oraz porozstawiane na działce leżaki do odpoczynku. Zależało nam aby goście mogli zrelaksować się od zgiełku miasta i uciążliwych hałasów. Umożliwia to wydzielenie przestrzeni na parking i rekreację. Nie zabrakło też miejsca dla maluchów, które oprócz zabaw w wysokiej trawie mają do dyspozycji trampolinę ukrytą w poziomie trawnika dla bezpieczeństwa i wygody. Całość założenia ma charakter naturalistyczny. Meandrujące nasadzenia roślinne płynnie przechodzą w naturalny krajobraz, tak by całość była spójna z otoczeniem.