tel. (+48) 668 388 743

Grissini Pizza & Wino

Lokalizacja:
Gdańsk - Brzeźno
Data:
Kwiecień 2020
Rozmiar:
68 m2
Włoski klimat nad gdańskim morzem

Ogródek restauracji Grissini, która serwuje śródziemnomorskie przysmaki nad brzegiem Bałtyku. Gdzie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy ogródek gastronomiczny oraz dopełniliśmy wnętrze roślinami ozdobnymi. Teren graniczy z promenadą i w całości był wyłożony kostką brukową. Granice działki zostały wydzielone za pomocą drewnianych skrzyń, w których górują zimozielone laurowiśnie (Prunus laurocerasus) oraz kwitnące byliny. Pomimo małej powierzchni pomiędzy istniejącymi stołami i krzesłami znajduje się wiele gatunków roślin. Całość zachwyca o różnych porach roku.

Wnętrze

Ze względu na małe nasłonecznienie zastosowaliśmy ozdobne rośliny cieniolubne. Duża donica zlokalizowana przy głównym wejściu swoją bujną zielenią zaprasza gości odwiedzających restaurację.

Odzyskiwanie deszczówki

Bardzo ważna dla nas kwestia wykorzystywania wody opadowej ze względu na jej deficyt.  Z dachu budynku deszczówka zasila prostokątny, betonowy zbiornik, w którym powstał ogród deszczowy.  Posadzono w nim oprócz zimozielonego skrzypu (Equisetum fluviatile) miętę nadwodną (Mentha aquatica) wykorzystywaną przez restaurację. Nadmiar wody w zbiorniku odprowadzany jest rurą do sąsiadujących skrzyń i nawadnia rośliny ozdobne.