tel. (+48) 668 388 743

Projekt ogrodu Warzno

Lokalizacja:
Warzno
Data:
Listopad 2020
Rozmiar:
3 250 m2
Sielski ogród z elementami marynistycznymi

Działka zlokalizowana jest niedaleko Trójmiasta w pięknej i spokojnej okolicy. Naszym zadaniem było stworzenie przestrzeni spójnej z budynkiem i lokalizacją oraz zainteresowaniem właścicieli do żeglowania. Po przejściu przez furtkę uwagę zwraca róża wiatrów zlokalizowana w nawierzchni, która u progu ukazuje pasję mieszkańców. Z tego miejsca dobrze zacząć wędrówkę po ogrodzie.

Otoczenie domu

Dużą rolę w tym projekcie odgrywa nawierzchnia. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów uzyskaliśmy kilka przestrzeni o wyjątkowym charakterze. W projekcie oprócz nowoczesnej posadzki z dużych płyt betonowych użyliśmy materiałów naturalnych jak deska modrzewiowa lub nawierzchnia HanseGrand, która jest wodoprzepuszczalna i świetnie oddaje naturalistyczny styl ogrodu.

Koncepcja ogrodu

Przedstawiona w formie rzutu działki z opisanymi ważnymi elementami wyposażenia. Wymagający teren ze względu na znaczącą różnicę poziomów wymusił na nas podział przestrzeni. Wykorzystując otoczenie stworzyliśmy kilka wnętrz ogrodowych o różnym przeznaczeniu. W większości dominuje funkcja wypoczynkowa, natomiast nie zabrakło stref gospodarczych takich jak piwniczka (ziemianka), czy duży warzywnik ze stylową szklarnią w angielskim stylu.

Miejsca z widokiem

Z działki rozpościera się widok na jezioro, który niestety częściowo zasłania dom sąsiadów. Postanowiliśmy ukryć budynek wśród wysokiej i bujnej zieleni a naturalny krajobraz wyeksponować.

Dzięki zastosowaniu murków oporowych z cegieł wyodrębnione zostało miejsce pod palenisko, z którego można w ciszy obcować z naturą. Oczywiście to nie jedyne miejsce z takim widokiem. Na działce jest ich kilka, a to wszystko za sprawą rzeźby terenu, która umożliwia piętrowo zlokalizować odrębne wnętrza ogrodowe.

Mood board

Do każdego projektu koncepcyjnego dołączamy planszę z inspiracjami, bez której nie mogło się obyć i w tym przypadku. Dzięki temu inwestor jest w stanie bardziej zrozumieć naszą wizję przestrzeni. Nic tak nie rozbudza wyobraźni jak inspiracje ze świata!