tel. (+48) 668 388 743

Realizacja małego ogrodu miejskiego

Lokalizacja:
Gdynia - Merano Park
Data:
Kwiecień 2021
Rozmiar:
86 m2
Nowoczesny charakter z nutą egzotyki

Zamiłowanie właścicieli do dalekich podróży oraz charakter wnętrza domu miał wpływ na finalny wygląd realizacji. W dużych białych donicach z włókna szklanego posadzony został Fylostachys czarny, potocznie nazywany bambusem. 

Roślina ta dobrze sprawdza się w Trójmiejskim klimacie i jest ozdobna przez cały rok. Poprzez zestawienie jasnego kruszywa z zielenią roślin oraz z materiałami w naturalnych barwach ogród optycznie wydaje się większy i spójny z otoczeniem.


Z roślin wyjątkowych, na które warto zwrócić uwagę jest między innymi pnącze Clematis ‘Multi Blue’ z przepięknymi niebiesko – fioletowymi kwiatami oraz wysoka zimozielona Laurowiśnia wschodnia. Zostały posadzone również rośliny kwitnące o egzotycznym wyglądzie jak chociażby juka karolińska lub runianka japońska. Oczywiście, jak na nowoczesny ogród przystało nie mogło również zabraknąć wysokich traw ozdobnych, które będą królować jesienią w ogrodzie.

Wieczorna odsłona ogrodu

Istotne jest także, jak przestrzeń będzie funkcjonowała, nie tylko za dnia, ale również po zachodzie słońca. Odpowiednio rozplanowane punkty świetlne powinny być spójne z zagospodarowaniem terenu oraz wnętrzem mieszkania. Pozwoli to właścicielom w pełni wykorzystać wszelkie walory estetyczne i funkcjonalne przestrzeni, by ogród cieszył także wieczorową porą.

Realizacja projektu

Mimo niedużej powierzchni w ogrodzie było dużo elementów do wykonania. Zaczynając od nawierzchni z płyt betonowych, sztucznego trawnika, nawadniania oraz oświetlenia. Kończąc na jasnym trejażu i tarasie z drewna kompozytowego. Dzięki przygotowaniu szczegółowego projektu cała realizacja przebiegła sprawnie i bez większych komplikacji.